• Brak produktów w koszyku

Przeglądana kategoria

Ciekawostki

Kartka w stylu C&S

Clean & Simple to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów tworzenia kartek okolicznościowych. Dosłownie znaczy to, że kartki C&S są czyste i proste.

Jak z określeniem czyste, czyli minimalistyczne, mogłabym się zgodzić, tak z określeniem proste, już nie do końca. Przy tak wielu technikach i dostępności produktów, wykonanie kartki w…

Dlaczego EKO…Craft?

Mamy tylko jedną Ziemię,a jej przyszłość zależy od każdego,na pozór niewielkiego, ludzkiego działania,zależy od każdego z nas. Florian Plit

Każdy, kto mnie zna wie, że mam ekologiczną naturę. Sprawy środowiska, ekologii i recyklingu są dla mnie niezwykle ważne.

Do życia „zero waste” jest mi jeszcze daleko, ale idę w…

Życzenia ślubne

Kartkę ślubną z pięknymi życzeniami warto podarować Młodej Parze niezależnie od tego, czy zostaliśmy zaproszeni na wesele, czy tylko na ceremonię ślubną. Możemy ją zakupić, zamówić lub, co chyba najbardziej wzruszy nowożeńców, wykonać samemu. 

O ile z dostępnością i wyborem kartek ślubnych nie ma większego problemu, tak z życzeniami, jeżeli…

Moje ulubione fonty cz.1

Tworzenie kartek okolicznościowych składa się z kilku etapów. Każdy z nich jest istotny i wpływa na efekt końcowy. Dobranie czcionki dedykacji jest tak samo ważne jak dobór papierów czy przyklejanych elementów.

Wybór czcionek w sieci jest ogromny. Można znaleźć piękny, dekoracyjny font na kartkę ślubną lub zaproszenia, jak i…

Życzenia z okazji Chrztu Świętego

Chrzest Święty dziecka to wyjątkowa chwila dla jego rodziców i całej rodziny.

Z tej okazji maleństwo zwykle dostaje cudowny prezent, a spersonalizowana kartka jest jego pięknym dopełnieniem. Życzenia w takiej formie są oryginalną pamiątką tego niezwykłego dnia, do której chętnie sięga się po latach.

Na kartce z okazji chrztu świętego…

Historia kartek okolicznościowych

Obdarowywanie kartkami z życzeniami przyjaciół i rodziny to tradycja, która sięga około 200 lat. Dawniej na ich wysyłanie mogli pozwolić sobie tylko zamożni, gdyż produkcja kartek była niezwykle kosztowna.

Wzór kartki rzeźbiło się w drewnianym klocku, pokrywało go tuszem, a następnie odbijało na papierze. Większość wczesnych kart okolicznościowych dostarczano osobiście….